رابطه بین SEO و UX

چگونه می توانید مطمئن شوید که کاربران سایت شما را مرور می کنند؟
55٪ از کاربران کمتر از 15 ثانیه در یک صفحه وب می مانند،‌ مگر اینکه مشغول کاری باشند. آنها برای یافتن وب سایت های دیگر به نتایج موتور جستجو بر می گردند. آیا موافق نیستید که کمتر از 15 ثانیه زمان کمی برای جلب توجه کاربر به وب سایت شرکت شما باشد؟ چگونه می توانید مطمئن شوید که می توانید کاربران را در سایت خود نگه دارید؟
جواب بسیار ساده است. شما یک وب سایت بصری کاربر ایجاد می کنید که در عین زیبایی،‌ به سوالات کاربران پاسخ داده و همه چیز را بررسی می کند.
قبل از اینکه به روابط عمیق بین SEO و UX بپردازید ، ممکن است سؤال کنید:

هک UX چیست؟
UX (User Experience) مطالعه و عملکرد چگونگی تجربه و تعامل کاربران با واسط است. تمرکز اصلی ایجاد یک رابط وب است که کاربر محور باشد به گونه ای که هرکسی که در وب سایت شما جستجو می کند ، بتواند آنچه را که به دنبال آن است به راحتی پیدا کند. کاربر نباید توسط وب سایت شما اشتباه گرفته شود ، به همین دلیل یک وب سایت باید ساده ، زیبا و قابل درک باشد.

UX چگونه بر رتبه بندی تأثیر می گذارد؟
با توجه به اینکه یکی از اصول اصلی گوگل طبق دستورالعمل های مربوط به Webmaster در درجه اول ایجاد صفحات برای کاربران است، نه برای موتورهای جستجو، پس UX نقش مهم و مؤثری در فرایند سئو دارد.
طبق تجربه، وقتی SEO و UX یکی می شوند، بهترین نتیجه حاصل می شود. این موضوع یک ضرورت برای افزایش رتبه بندی کلمات کلیدی و بهبود ترافیک ارگانیک سایتها است. همچنین نقش مهمی در کمک به سازمان در توسعه و حفظ حضور قوی آنلاین بازی می کند.
اگر سعی کنید یکی را بدون دیگری دنبال کنید ، نتایج کاملا بهینه نمی شود. اگر وب سایت شما بسیار عالی به نظر رسیده، اما اگر هرگز به صدر SERP نرسد ، چه کسی می خواهد آن را ببیند؟ و برعکس اگر کاربر را از طریق گوگل به سایت خود بکشانید ولی نظم منطقی و ساختار و ظاهر درستی وجود نداشته باشد،‌ کاربر نمی تواند به راحتی به هدف خود برسد.
نرخ پرش و زمان ماندن در سایت دو معیار کلیدی هستند که سودمندی و تعامل وب سایت شما را تعیین می کنند و به شما در رتبه بندی کمک می کنند.

دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث خروج سریع کاربران شود. از جمله:
UX گیج کننده، طراحی وبسایت ضعیف، محتوای بی کیفیت،‌ قالب بندی ضعیف محتوای صفحه وب و سرعت بارگذاری کند سایت.
نرخ پرش برای افزایش ترافیک ارگانیک بسیار مهم است زیرا معیاری برای قضاوت اهمیت وب سایت شما است. اگر این نرخ پایین باشد،‌ یعنی اطلاعات موجود در صفحه وب مفید بوده و درک و هدایت وب سایت آسان است.
با اجرای شیوه ها و راهکارهای مؤثر سئو ، همچنین داشتن یک وب سایت کاربر پسند با UX قوی می توانید با ارائه مطالب آسان و مناسب در اختیار کاربران در سرتاسر وب سایت خود ، از افزایش نرخ پرش جلوگیری کرده و در نتیجه به رتبه های بالا دست پیدا کنید.

زمان ماندن در سایت
وقتی نرخ پرش سایت پایین باشد، به طور خودکار بدان معنی است که زمان ماندن در سایت افزایش می یابد.هرچه کاربر در یک صفحه وب بیشتر وقت بگذارد،گوگل و سایر موتورهای جستجو هم زمان بیشتری را در آنجا می گذرانند. این بدان معنی است که مطالب موجود در وب سایت شما آموزنده است و چیدمان و طراحی جالبی دارد.
باید اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات وب سایت شما به راحتی قابل پیمایش و یافتن هستند، همچنین محتوایی دارند که به درد کاربر می خورد و سبب می شود آنها وقت بیشتری را در سایت صرف کرده و شانس تبدیل را افزایش می دهند.

چگونه می توان از نردبان SERP صعود کرد؟

زمان بارگذاری صفحه خود را بهبود بخشید
47٪ از کاربران انتظار دارند که متوسط دو وب سایت ظرف دو ثانیه از باز شدن صفحه وب بارگیری شود. اگر این مدت زمان طولانی تر باشد، کاربر ناامید شده و صفحه را ترک می کند. در نتیجه نرخ پرش بالا رفته و رتبه های سایت پایین می آید.
روش های زیادی وجود دارد که می توانید با بهبود زمان بارگیری صفحه ، جایگاه وب سایت را بهبود دهید.

وب سایت خود را برای موبایل بهینه کنید
رقم چشمگیری از استفاده از اینترنت از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. به همین دلیل داشتن یک وب سایت بهینه شده برای موبایل و دسک تاپ بسیار مهم است.وقتی کاربر نتواند سایتی را بخوبی در تلفن همراه خود ببیند، آن را ترک کرده و نرخ خروج را افزایش می دهد.

محتوا مهمتر از فقط خوب نوشتن است
محتوا باید مختصر ، آموزنده و مفید برای خواننده باشد تا به او در درک آنچه که صفحه وب می خواهد بگوید کمک کند. خزندگان Google از محتوا برای تعیین ارتباط آن قبل از رتبه بندی در SERP استفاده می کنند. فاکتورهای SEO دیگری نیز وجود دارند که به مرحله اجرا در می آیند. پیوندهای داخلی ، با استفاده از کلمات کلیدی مناسب و عنوانهای مناسب برخی از عواملی هستند که در بهینه سازی محتوا نقش اساسی دارند.

ساختار همه چیز است
وب سایت با UX کاربر پسند یک ساختار URL دارد که به راحتی قابل درک است. یک ساختار URL مؤثر ، سلسله مراتب صفحه را ارتباط می دهد و به کاربران می گوید صفحه وب در مورد چیست. همچنین کمک می کند تا خزندگان موتور جستجو بینشی در مورد محتوای صفحه داشته باشند.
URL ها یکی از اصلی ترین عوامل رتبه بندی صفحه در سئو هستند. به دلیل قرار دادن کلمات کلیدی در نام دامنه ، تقریباً 10٪ اثر در رتبه بندی دارد. بنابراین با ایجاد URL ساده و کارآمد ، یک UX خوب ایجاد می کنید و همزمان SEO خود را نیز بهبود می بخشید.

پیوند داخلی
پیوند داخلی در وب سایت به بهبود UX و SEO کمک می کند. با استفاده از پیوند داخلی در صفحه وب خود ، کاربران را به صفحات مختلف در وب سایت خود هدایت می کنید و از این رو نرخ پرش کاهش یافته و رتبه بندی کلمات کلیدی و افزایش ترافیک ارگانیک خود را.

پیوند داخلی نیز به Google در طبقه بندی صفحات کمک می کند. اگر چندین صفحه وجود دارد که به یک صفحه خاص در وب سایت شما پیوند دارد ، به این معنی است که صفحه دوم دارای محتوای ارزشمند است ، از این رو رتبه بندی جستجوی شما را بهبود می بخشد. این به طور خودکار به معنای UX بهتر است زیرا کاربران می توانند از طریق وب سایت به راحتی اطلاعات لازم را پیدا کنند.

تصاویر گویای همه چیز است
عناصر تعاملی و محتوای بصری، وب سایت را برای کاربر جذاب تر می کند. این مشارکت معمولا منجر به افزایش زمان ماندن در سایت می شود. حتی عناصر کوچکی مانند یک ساعت شنی برای نشان دادن زمان بارگذاری صفحه یا فیلم ها و اینفوگرافیک ها در وب سایت می توانند یک دنیا تغییر ایجاد کنند.
تصاویر نه تنها به بهبود UX کمک می کنند، بلکه در بهبود سئوی سایت هم مؤثرند. یکی دیگر از تکنیک های SEO که می تواند کمک کند با استفاده از محتوای بصری در سایت خود رتبه بهتری کسب کنید، برچسب های alt است. برچسب های Alt برای تصاویر و فیلم هایی که در وب سایت خود بارگذاری می کنید استفاده می شود که به ضریب بهینه سازی اضافه می شوند. آنها توضیحات بهتری را برای خزنده های موتور جستجو ارائه می دهند که به آنها کمک می کند تصویر و یا فیلم ها را به درستی فهرست بندی کنند، که در هنگام جستجو در تصویر و فیلم به رتبه بندی کمک می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید